Chov koní ve světě

V tomto článku se chci věnovat tomu, jak probíhá chov koní ve světě a jaké zajímavé druhy koní lze ve světě nalézt. Jsem si jistá, že jste již viděli mnoho různých druhů koní. Někteří z nich mohli mít různě tvarované barevné skvrny, jako třeba skvrnu ve tvaru podkov, nebo skvrnu ve tvaru srdíčka přímo na čele. Ale lze najít nějaký chov koní ve světě, který by se věnoval jenom těmto zvláštním koním? Myslím, že ne. Přestože jsem strávila mnoho hodin na internetu hledáním informací, nic takového jsem nenašla. Zato jsem ale našla několik velice zvláštních druhů koní, z nichž některé jste zaručeně nikdy neviděli. Pojďme si o nic říct něco víc. Přemýšlím, jakého z nich mám nejradši, nemůžu se ale rozhodnout. Jak je váš nejoblíbenější?

1) Bakšírský kudrnatý – tento typ koně je charakterizován kudrnatou hřívou, řasami a i všechny delší chloupky po celém těle jsou kudrnaté. Jak moc jsou kudrnaté záleží kůň od koně. Odborníci také tvrdí, že tento chov koní ve světě jako jeden z mála je hypoalergenní – tedy nevzniká na ně žádná alergie, což je jistě dobrá zpráva pro všechny neduživé fanoušky koní.

2) Marwari – tento druh koní sice nemá kudrnatou hřívu, ale má specifické uši, které se stáčí směrem k sobě. Velice zajímavý chov koní ve světě!

3) Akal- Teke – viděli jste někdy jednorožce? Ne? Tento kůň je mu svou anatomií nejblíže. Je to proto, že má velice krátkou srst, která láme světlo a tím vytváří metalické záblesky. Srst dokonce může na některých místech i chybět. Její světlý nádech někdy až dozlatova připomíná luxusní jezdecké královské koně.

4) Kůň Rocky Mountain – tento známý kůň je typický svým zbarvením. Tito koně jsou typicky tmaví s lesklou jemnou srstí, nicméně jejich hříva a ocas jsou světlé.

(Visited 67 times, 1 visits today)